portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Jabłoniowa (PB Kokoszki) - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wspólnota Guderskiego 62 » Forum » Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
arekpol 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 13, 2011 13:52
Posty: 72
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 18:19    Temat postu: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Witam! Zastanawiam sie wraz z zona nad kupnem mieszkania w nowo wybudowanym bloku na Guderskiego. Jak wam sie mieszka na tym osiedlu? Jaki placicie czynsz? Czy jestescie zadowoleni? Czy wiecie cos o zagospodarowaniu terenu wokol tego osiedla?
szerszen 
   

Bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Czw Gru 09, 2010 20:48
Posty: 44
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 18:56    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Witam !

Macie szczęście, obejmie Was wiosenna Promocja - upust 200 zł/m2, to jest dużo taniej niż my kupowaliśmy.

Plan zagospodarowania na: http://www.jabloniowa.pl/cms.php?i=1,13,o_inwestycji.htm.

Nam mieszka się super, wprawdzie na forum gotuje się od narzekań, ale są to drobne problemy które z czasem pokonamy.

Czynsze umiarkowane, zimą trochę drożej, ale to normalne. Wentylatory w tym nowym bloku założyli już nowego typu (po naszych reklamacjach) i nie będzie z nimi problemu. Drobne usterki Kokoszki usuwają od ręki.

ALEEEE !!! UWAGA!!! Nie podpisujcie umowy na zarządzanie z firmą "Osiedle Zielone" !!! Evil or Very Mad Kokoszki prawdopodobnie zaproponują tą firmę, ale to dno.

Po ponad roku mieszkania, generalnie polecam Smile
arekpol 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 13, 2011 13:52
Posty: 72
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 22:38    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Wiec decyzja raczej juz padła. jutro jedziemy podpisywac wstepna umowe na BudowlanychSmile
A jak jest ze smrodkiem z wysypiska bo dzis zajechalismy na chwile na osiedle i troszke jednak zalatywalo. Nie przejmuje sie tym jakos szczegolnie bo podobno wysypisko maja mocno modernizowac i niby przykre zapachy maja zniknac.
Co do wentylatorow to czytalem o tym problemie na forum wiec cale szczescie ze montuja juz nowe. A jak jest odnosnie akustyki mieszkan bo widze ze tez znajduja sie tacy ktorzy na to narzekają, czy naprawde jest zle?
A moze jakies rady odnosnie odbioru mieszkania tak na przyszlosc? na co zwracac uwage podczas odbioru mieszkania?
Jakis plac zabaw jest planowany na osiedlu? Bo jak narazie to troche slabo.
Nie wiadomo kiedy maja dokonczyc ta droge dojazdowa na osiedle?

Odnosnie tego "osiedla zielonego" to mamy jakies wyjscie ?
benerit 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Sob Gru 11, 2010 10:27
Posty: 38
Skąd: Gdańsk, Guderskiego

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 6:33    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

umowę, co macie podpisać możecie negocjować. Oto co ja radzę:

1. zmieńcie czas gwarancji na elementy z 1 roku na 3. (zastosujcie argument "iż fakt iż jest napisany rok sugeruje, że elementy są niskiej jakości)
2. każcie sobie napisać w którym pokoju do górnego światła będzie szła jedna żyła zasilania a gdzie dwie (bo podwójne włączniki dają wszędzie, ale i tak tylko jeden pstryczek działa) (a jest to spory problem jeśli ktoś chce oszczędzać prąd)
3. jeśli chodzi o zielone osiedle - tego pewnie nie unikniecie, ale można spróbować poprosić o klauzurę, gdzie developer zobowiązuje się do nienarzucania więcej niż rocznej umowy z jakimkolwiek zarządcą. (nam wlepili 3-letnią)
4. okna - widziałem, że zakładali tę samą tandetę co u nas. tu się nie przejmujcie, po prostu w dniu odbioru mieszkania przed podpisaniem protokołu każcie je dobrze uszczelnić przy wywietrznikach.
5. I co najważniejsze - jako załącznik musicie mieć dokładny plan mieszkania z każdym wymiarem w milimetrach. Robotnicy często robią własne innowacyjne modyfikacje. Warto przy odbiorze przejść się z miarką po kuchni i łazience. Ja przykładowo miałem na jednej ścianie 20cm mniej w łazience względem planów (kosztem wielkiego słupka na media idące w pionie)
arekpol 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 13, 2011 13:52
Posty: 72
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 10:35    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Dzieki za wszystkie cenne wskazowki.
A jak jest z tym smrodkiem z wysypiska? Czesto go czyc?
Czy orientujecie sie czy powstanie na terenie osiedla jakis wiekszy plac zabaw albo jakis park czy cos tego typu?
Kiedy zostanie dokonczona droga dojazdowa do osiedla i dokad wogole te niedokonczone drogi od ronda beda prowadzily?
Dobrze ze to osiedle bedzie sie rozrastalo bo narazie jest ono na takim lekkim uboczu.
szerszen 
   

Bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Czw Gru 09, 2010 20:48
Posty: 44
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 17:39    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

benerit napisał:
3. jeśli chodzi o zielone osiedle - tego pewnie nie unikniecie, ale można spróbować poprosić o klauzurę, gdzie developer zobowiązuje się do nienarzucania więcej niż rocznej umowy z jakimkolwiek zarządcą. (nam wlepili 3-letnią)


Niczego nie wlepili ! W umowie jest jasno napisane, że umowę może rozwiązać każda ze stron, z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia, na koniec miesiąca kalendarzowego.

Dopilnujcie żeby odnośnie zarządcy była możliwość wypowiedzenia umowy i tyle.

Co do wysypiska to istotnie podlega modernizacji. Rok temu smrodek był znacznie częściej i intensywniej, a teraz prawie go nie ma.

Drogi będą rozbudowywać sukcesywnie, jak w całym kraju. Sad

W moim odczuciu, akustyka zmniejsza się z czasem (pisałem o tym na forum). Pozdrawiam.
nikita8 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Mar 15, 2009 17:08
Posty: 132
Skąd: Gdańsk Szadółki

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 11:34    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Witajcie,

podłączam się do pytania jak się tutaj mieszka.
Powiem tak - najbardziej niepokoi mnie info, że niesprzedane mieszkania bierze Gdańsk jako socjalne... Nie chcę szufladkować ludzi, ani nikogo obrażać, bo wiem że w życiu różnie bywa, ale obawiam się sąsiedztwa tzw. "elementu", tudzież bystrej młodzieży wystającej pod blokiem z piwem w ręku i demolującej samochody, bo "dlaczego ktoś ma mieć więcej niż ja?". Gdzieś ktoś pisał, że swego czasu skradziono 3 samochody - to też nie nastraja optymistycznie. Były jakieś rozmowy ws. postawienia chociaż szlabanu i kamery? Nie mówię o ogrodzeniu, bo pewnie za duży koszt.

No i pytanie, które już padało, ale nikt chyba nie odpowiedział, więc skonkretyzuję: mieszkanie ok. 40m2 - jaki czynsz płacicie lato/zima? Chodzi mi tak mniej więcej czy to rząd wielkości 250zł czy 500 zł + liczniki?

Pozdrawiam serdecznie - być może przyszłych Sąsiadów Smile
arekpol 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 13, 2011 13:52
Posty: 72
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 14:24    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Co do mieszkan socjalnych to pierwsze slysze.
http://www.tbs.org.pl/pl/inwestycje/aktualne-gdansk#oo
To jest napisane ze na osiedlu OLIMP maja byc mieszkania socjalne pozatym zeby takie dostac tez trzeba spelniac warunki. Nie dostaje takiego mieszkania byle kto. Samochody kradna wszedzie tam gdzie sie nadarzy okazja czyli, auta chodliwe, auta bez zabezpieczen albo auta na zamowienia. Podobno Kokoszki zastanawiaja sie nad przypisaniem miejsc postojowych do kazdego mieszkania, co do szlabanow nic niewiem. WIem ze na osiedlu na zakoniczynie na porebskiego (tez kokoszki) mieszkancy skrzykneli sie i zrobili sobie brame wjazdowa
nikita8 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Mar 15, 2009 17:08
Posty: 132
Skąd: Gdańsk Szadółki

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 16:04    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Może źle się wyraziłam - mieszkania komunalne.
http://gdansk-jabloniowa-kokoszki.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=69931
(pierwszy post, pkt. 3)

To chyba jedyne co mnie zniechęca.
arekpol 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 13, 2011 13:52
Posty: 72
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 19:11    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Trzeba by sie tego dowiedziec u dewelopera albo w urzedzie.
Nigdy nie wiadomo na jakiego sasiada sie trafi. Nie jest powiedziane ze ten z komunalnego albo socjalnego bedzie w jakis sposob gorszy od tego ktory kupil mieszkanie na wlasnosc. Nie mozna mowic ze kazdy ktory dostaje mieszkanie komunalne jest "elementem"
nikita8 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Mar 15, 2009 17:08
Posty: 132
Skąd: Gdańsk Szadółki

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 19:26    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

arekpol napisał:
Trzeba by sie tego dowiedziec u dewelopera albo w urzedzie.
Nigdy nie wiadomo na jakiego sasiada sie trafi. Nie jest powiedziane ze ten z komunalnego albo socjalnego bedzie w jakis sposob gorszy od tego ktory kupil mieszkanie na wlasnosc. Nie mozna mowic ze kazdy ktory dostaje mieszkanie komunalne jest "elementem"


Wiem! I nic takiego nie mówię! Naprawdę nie chcę nikogo urazić, rozumiem też że każdemu może powinąć się noga z jakiegoś powodu. Jednak istnieje większe ryzyko, że tzw. "element" wprowadzi się do mieszkania komunalnego niż że kupi je u dewelopera.
Po prostu skoro mam się zadłużyć na 30 lat, to nie chcę się potem bać własnych sąsiadów gdy wracam do domu.
arekpol 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 13, 2011 13:52
Posty: 72
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 19:46    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Rozumiem. Trzeba sie dowiedziec czy tak w ogole moze byc ze mieszkania komunalne sa laczone z mieszkaniami wlasnosciowymi i czy deweloper lub miasto biora to pod uwage a szczerze mowiac watpie zeby tak bylo. Moze ktos pomylil komunalne z socjalnymi czyli TBS. Mysle ze to miasto buduje budynki komunalne a nie odkupuje je albo dzierzawi od deweloperow.
Zreszta z tego co wyczytalem to budowa mieszkan komunalnych zajmuje sie Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.. Nie chce mi sie wierzyc zeby ktos dostal takie samo mieszkanie za free za ktore ja musialem zaplacic ponad 200tys w kredycie a juz napewno nie w tym samym budynku. Takie moje zdanie.
nikita8 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Mar 15, 2009 17:08
Posty: 132
Skąd: Gdańsk Szadółki

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 20:16    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Mam nadzieję!
Jutro jadę do Biura Sprzedaży Kokoszek i popytam, choć też nie liczę na ich specjalną szczerość...
Prawdopodobny przyszły sąsiedzie - powalczymy o bramę/szlaban, itp? Wink Ale to po parapetówie Cool
arekpol 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 13, 2011 13:52
Posty: 72
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 20:30    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Pewnie, bedziemy walczyc bo naprawde by sie przydaloSmileA mysle ze jest to do wywalczenia bo jak juz pisalem na pieciu wzgorzach wywalczyli brame. My sie juz na mieszkanie zdecydowalismy wiec czekam na wiesci Hyhy
nikita8 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Mar 15, 2009 17:08
Posty: 132
Skąd: Gdańsk Szadółki

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 9:06    Temat postu: Re: Jak sie mieszka na oś. Jabłoniowa?

Czy mógłby ktoś z mieszkańców podać informacje:
1. Ile mniej więcej wynosi czynsz za mieszkanie ok 40m2 ?
2. Czy mieszkania są ciepłe?

Bardzo proszę o info.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama