portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Jabłoniowa (PB Kokoszki) - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wspólnota Guderskiego 62 » Forum » Akustyka mieszkań
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Akustyka mieszkań

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Greta 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Cze 07, 2007 23:07
Posty: 100
Skąd: Oś. Jabłoniowa

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 7:49    Temat postu: Re: Akustyka mieszkań

Mader_Levap napisał:
a poza tym nie chciałbym, by mnie słyszano, co robię w moim własnym mieszkaniu i bym przeszkadzał innym.


Otóż to!
folyats 
   

Bywalec


Wiek: 63
Dołączył: Pią Lut 18, 2011 15:27
Posty: 32
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Śro Cze 08, 2011 14:02    Temat postu: Re: Akustyka mieszkań

Bylem w biurze firmy "Kokoszki" rozmawialem z dyr d/s technicznych,
w swojej sprawie.
Rozmowa byla konkretna i merytoryczna-akustyka mieszkan(zlozylem stosowne pismo . Reakcja byla natychmiastowa! jestem umowiony na odpowiedni termin w celu usuniecia usterki.
Na marginesie, do "centrum" dochodza wiadomosci ze wszystko jest ok.
Odnosnie wywolanego tematu " zmiany w administrowaniu bloku"
mysle ze to nie ta droga. Jako wspolnota mozemy naprwde duzo! ale trzeba dzialac(juz pisalem o tym- pisac ,pisac,pisac!
Tracimy czas, uplynie okres gwarancji i dopiero zaczna sie problemy.
Ten czy inny administrator? sami musimy okreslic problem, zredagowac stosowne pisma i konsekwentnie wymagac!
P.s moge sie poswiecic i pocalowac "Krolowa zab" w naszym stawie .Poprosic o spelnienie zyczenia! Ale ktora to? moze ktos pomoze?
Tylko nie "Krola" tfu,tfu.tfu!
folyats 
   

Bywalec


Wiek: 63
Dołączył: Pią Lut 18, 2011 15:27
Posty: 32
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 20:12    Temat postu: Re: Akustyka mieszkań

Bylem przed chwila na dachu, z wlascicielem firmy od wentylacji.
Zmieniono 3 wentylatory nad moim mieszkaniem, na takie jakie sa
w nowym bloku- IDEALNA CISZA zostal do wymiany nad moim mieszkaniem jeszcze 1 (lazienka), i mam cichutko. Zreszta w klatce sasiedzi maja juz cichutko.
Natomiast 36 wentylatorow pracuje na dachu, bardzo glosno sa to wentylatory starego typu. Bylo tak glosno, az sam w/w zlapal sie za glowe. Te starego typu maja rok gwarancji, potem wszystkie na zlom.
Po okresie gwarancji(budynku) koszta poniesiemy wszyscy mieszkancy.
Uwazam ze zdecydowanie musimy na zebraniu zredagowac stosowne pismo.
Ps. podobno w wyniku mojej "walki" w nowym bloku nie zastosowano tego zlomu , ktory mamy u siebie na dachu. Wiec mozna!
Pozdrawiam sasiadow! i nie ma to tamto.... trzeba zadzialac!
Greta 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Cze 07, 2007 23:07
Posty: 100
Skąd: Oś. Jabłoniowa

PostWysłany: Pią Cze 24, 2011 15:47    Temat postu: Re: Akustyka mieszkań

Gdy jest dość cicho na dworze, to, gdy się stoi na dziedzińcu, słychać jak buczą. I to dość głośno. Zdegustowany
folyats 
   

Bywalec


Wiek: 63
Dołączył: Pią Lut 18, 2011 15:27
Posty: 32
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 12:00    Temat postu: informacja

Sasiedzi!
Pozwole sobie Was poinformowac, zainstalowano nowe wentylatory i nowoczesne regulatory w moim pionie( 4 wentylatory)i w innej klatce.
Jest cicho i wentylacja sprawnie i lagodnie spelnia swoja funkcje.
Osobiscie nie jestem w pelni zadowolony, gdyz nie zmieniono innych i na dachu mamy zlom. Zaje sobie sprawe ze, wielu lokatorow dzis powie "a co mnie tam".Otoz wlasnie, w naszym bloku zainstalowano wentylatory starego typy( producent zaniechal juz ich produkcji). Maja gwarancje na rok czasu, potem niestety beda sie psuc i trzeba bedzie je wymienic.
Nowoczesne maja o wiele dluzsza gwarancje.
Gdy minie okres gwarancji budynku, koszty poniesiemy wszyscy.
Zbieamy rocznie okolo 5 tys zl, a koszt 1 wentylatora to 600-700 zl plus instalacja (mamy okolo 40 wentyl.prosze policzyc). Problem "dopadnie" wszystkich bo wzrosna czynsze, nikt nam nie zrobi prezentu. Uwazam ze warto i nalezy zajac sie na powaznie tym problemem. Osobiscie jestem gotowy pomoc i pdpowiedziec. Ale zmeczony bezsenswona "walka" z niekompetencja.......
troche sie "wypalilem". Mysle ze jest wielu "mlodych" ktorzy potrafia sobie z problemem dac rade. Mamy okres gwarancyjny!
p.s Proszę nie czekac na administracje, musimy sami jako wspólnota to zalatwic, administrator czy to Wacek, Placek powie ok! zmienimy tylko zaplacicie i juz robimy.

pozdrawiam !
folyats 
   

Bywalec


Wiek: 63
Dołączył: Pią Lut 18, 2011 15:27
Posty: 32
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Sob Paź 29, 2011 18:35    Temat postu: wentylatory

Spacerkiem z pieskiem , troche z ciekawosci jak wyglada nasz "sasiad"
blok 64. Zatrzymalem sie na chwilke przed nowym blokiem w centrum przed wejsciami glownymi. Piekny wieczor , przed blokiem cichutko ( zazdrosc).
Przed naszym blokiem brzeczenie i szum i oczywiscie u "wojskowych".
Kurde, ja nie odpuszcze , wnerwia wszelkie partactwo, minie juz drugi rok a z obiecanych zmian (administrator) nie zmieniono NIC!
A tworzy sie naprawde piekne osiedle! Pozdrawiam sasiadow.
kasik810 
   

Stały bywalec


Wiek: 104
Dołączył: Wto Lis 22, 2011 11:04
Posty: 89
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 14:02    Temat postu: Re: wentylatory

folyats napisał:
Spacerkiem z pieskiem , troche z ciekawosci jak wyglada nasz "sasiad"
blok 64. Zatrzymalem sie na chwilke przed nowym blokiem w centrum przed wejsciami glownymi. Piekny wieczor , przed blokiem cichutko ( zazdrosc).
Przed naszym blokiem brzeczenie i szum i oczywiscie u "wojskowych".
Kurde, ja nie odpuszcze , wnerwia wszelkie partactwo, minie juz drugi rok a z obiecanych zmian (administrator) nie zmieniono NIC!
A tworzy sie naprawde piekne osiedle! Pozdrawiam sasiadow.


To prawda potwierdzam 64 blok cichutki , chociaż pierwszą noc miałam straszną, ale zagadka się szybko wyjaśniła , nie była włożona puszka w kuchni ( te co się samemu do reki dostawało w momencie odbioru i trzeba było sobie zamontować) i buczało mi cała noc coś niezidentyfikowanego ( teraz się domyślam że wentylatory) Ale po jej założeniu błoga cisza. Jedyne co wkurza że te puszki i wentylatory wyglądają jak kupa na ścianie i psują cała estetykę ;( centralnie w kuchni na środku
nikita8 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Mar 15, 2009 17:08
Posty: 132
Skąd: Gdańsk Szadółki

PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 20:22    Temat postu: Re: Akustyka mieszkań

Mimo wszystko akustyka fatalna. Jeszcze nie mieszkam, ale jak tam jestem to słyszę wszystko u sąsiadów (nie wiem czy tych u góry czy na dole) - płacz dziecka, telewizor, sygnał sms w telefonie, itd. Parę razy się oglądałam czy ktoś mi nie wszedł do mieszkania, bo dźwięk telefonu był tak wyraźny jakby ktoś stał obok mnie.
Zobaczymy co będzie jak już zamieszkam, ale obawiam się problemów.
kasik810 
   

Stały bywalec


Wiek: 104
Dołączył: Wto Lis 22, 2011 11:04
Posty: 89
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 22:03    Temat postu: Re: Akustyka mieszkań

nikita8 napisał:
Mimo wszystko akustyka fatalna. Jeszcze nie mieszkam, ale jak tam jestem to słyszę wszystko u sąsiadów (nie wiem czy tych u góry czy na dole) - płacz dziecka, telewizor, sygnał sms w telefonie, itd. Parę razy się oglądałam czy ktoś mi nie wszedł do mieszkania, bo dźwięk telefonu był tak wyraźny jakby ktoś stał obok mnie.
Zobaczymy co będzie jak już zamieszkam, ale obawiam się problemów.


Ja mieszkam od jakiś dwóch tygodni i jest ok , jak już jest zrobione mieszkanie podłogi , , meble to nie słychać aż tak. Na początku jak puste to echo się niesie i taka akustyka jest . Mam małe dziecko za ścianą po sąsiedzku i słyszałam ją raz , jak spadła z czegoś i był duży płacz . W nocy trochę niesie ale to normalka przy ciszy . Tyle że w 64 teraz spojrzałam że ty mówisz o 62 ale to w sumie to samo Wink
Greta 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Cze 07, 2007 23:07
Posty: 100
Skąd: Oś. Jabłoniowa

PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 12:07    Temat postu: Re: Akustyka mieszkań

Słychać, słychać. Nawet jak są meble. Sad
kasik810 
   

Stały bywalec


Wiek: 104
Dołączył: Wto Lis 22, 2011 11:04
Posty: 89
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 14:44    Temat postu: Re: Akustyka mieszkań

Greta napisał:
Słychać, słychać. Nawet jak są meble. Sad


ale w każdych blokach słychać mniej czy więcej takie są już bloki to nic nowego , całkowitej ciszy w żadnym bloku nigdy nie będzie , nie ma takiej opcji,
nikita8 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Mar 15, 2009 17:08
Posty: 132
Skąd: Gdańsk Szadółki

PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 14:53    Temat postu: Re: Akustyka mieszkań

kasik810 napisał:
Tyle że w 64 teraz spojrzałam że ty mówisz o 62 ale to w sumie to samo


Nie nie - ja mówię o 64 Smile Pozdrawiam Sąsiadkę!
Odpowiedz do tematu Strona 7 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama